Galerie je v termínu 3. a 4. prosince 2016 uzavřena z důvodu instalace nové výstavy.

Vnitřní galerie

Moderní, vzdušná galerie s citlivě řešeným osvětlením, nadstandardně vysokými stropy a vestavěnou audiovizuální technikou umožní expozice jak klasických fotografických výstav, tak multimediálních projektů. Prostor je připravený také na výstavy mohutnějších plastik a instalací, proto se nesoustřeďuje pouze na fotografii a bude vyhledávat příležitosti mezi autory konceptuálního umění. Na výstavní prostor, který zaujímá dominantní plochu v celém projektu plynule navazuje kavárna a venkovní galerie.

Výstavní činnost

Dramaturgický program Czech Photo Centra je specifický, pružně pokrývá dění v oboru, oslovuje fotografy, odbornou i širokou veřejnost a lze jej dlouhodobě naplňovat.

Open air gallery

Umění nepatří jen do galerií a kaváren, ale především do ulic mezi lidi. Mělo by nás těšit, inspirovat a nutit k zamyšlení i během všedních dní.

Ve venkovním prostoru před CZECH PHOTO CENTRE je plánován variabilní prostor pro návštěvníky. Netradiční galerie pod širým nebem, kde člověk může vnímat umělecké exponáty při cestě do práce či na nákupy nebo se zde zastavit, odpočinout a nasát novou inspiraci. Umění nepatří jen do galerií a kaváren, ale především do ulic mezi lidi. Mělo by nás těšit, inspirovat a nutit k zamyšlení i během všedních dní.

V prostoru před Czech Photo CENTRE je plánován variabilní prostor pro návštěvníky a možností interaktivní zábavy: kreativní fotografování v různém prostředí pomocí vtipně zakomponované kamery v uměleckém díle velikosti XXL, venkovní stage…

Bulvár má ambice poskytnout seberealizaci hlavně mladým lidem, ale nejen jim. Chce do uměleckého dění vtáhnout „obyčejné“ obyvatele Prahy, a stát se místem, kde se budou setkávat s díly předních českých i světových fotografů i se street artovými instalacemi. Vytvořit uměleckou zónu mimo městské centrum.

Parter také nabídne prostor pro posezení, takže si vystavená umělecká díla můžete užívat v klidu. Vznikne tak netradiční galerie pod širým nebem, kde můžete vnímat umělecké exponáty během cesty do práce či na nákupy, nebo se zde zastavit, odpočinout si a nasát novou inspiraci na čerstvém vzduchu.

Nahoru