CZECH PHOTO je obecně prospěšná společnost, která každoročně pořádá prestižní fotografickou soutěž Czech Press Photo a od září roku 2016 se chystá provozovat Czech Photo Centre, moderní multifunkční výstavní prostor, který vzniká na Praze 5, v lokalitě Stodůlek, přímo u metra Nové Butovice.

CZECH PRESS PHOTO, soutěž, která má za sebou již 21 ročníků právě dostává novou podobu. Má ctižádost být přehlídkou bohatých možností současného obrazového žurnalismu. Je platformou pro zveřejňování osobních svědectví fotografů, tedy i těch, která z nejrůznějších důvodů vzdor své závažnosti a kvalitě nenacházela v médiích uplatnění

CZECH PRESS PHOTO je platforma pro nezávislé obrazové svědectví o životě. Cílem soutěže a následné výstavy je snaha motivovat fotografy v každodenním stereotypu jejich práce k osobním přístupům a tak stimulovat rozvoj fotožurnalismu. A rovněž snaha umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí a jevů uplynulého roku.

CZECH PHOTO CENTRE je multižánrový umělecký prostor, situovaný u stanice metra Nové Butovice, který má ambici stát se jednou z nejvýznamnějších galerií v hlavním městě. Poskytne seberealizaci hlavně mladým lidem, ale nejen jim. Chce do uměleckého dění vtáhnout „obyčejné“ obyvatele Prahy a stát se místem, kde se Pražané a další návštěvníci budou setkávat s díly předních českých i světových fotografů i se streetartovými instalacemi. Vytvořit uměleckou zónu mimo městské centrum. Na výstavní prostor, který zaujímá dominantní plochu v celém projektu, plynule navazuje kavárna, ateliér, učebna, fotografický archiv, kancelářské zázemí pro Czech Photo o.p.s a venkovní galerie.

Součástí činnosti centra bude organizování prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo. Soutěže, která má za sebou již 21 ročníků a která právě nyní dostává novou podobu.

CZECH PHOTO ARCHIVE vychází ze skutečnosti, že Czech Photo o.p.s. je nejen pořadatelem prestižní soutěže Czech Press Photo, ale i držitelem jejího archivu. Fotografie jsou nyní profesionálně uloženy, ale hlavním cílem je s nimi dále pracovat a permanentně je pod názvem The best of… zpřístupňovat veřejnosti. V principu jde o aktualizované průřezy tematickými kategoriemi nebo jejich částmi – např.: Fototografie roku, výstavy porotců soutěže, The best of CPP, The best of CPP – Velké události; The best of CPP – Svět sportu; The best of CPP – Živá příroda; The best of CPP – Proměny Prahy… atd, variací lze prezentovat bezpočet a formování výběru kolekcí tomu přizpůsobovat.

Všechny fotografie jsou připraveny k zapůjčení a putování po republice. Jste provozovatelem galerie, muzea či uměleckého prostoru? Spojte se s námi, sdělte nám svou představu a společnými silami najdeme řešení, jak fotografie ukázat jejich obdivovatelům

CZECH NATURE PHOTO je nová, prostřednictvím které chceme ukázat přírodu celého světa, tak jak ji vidí naši fotografové. Jsme přesvědčeni, že o přírodu je nutné pečovat. Proto chceme dlouhodobě dělat vše pro to, aby si lidé již od svého dětství uvědomovali, že jsou součástí přírody, aby byli seznámeni s její rozmanitostí a zároveň křehkou zranitelností a mohli si k ní vytvořit silně pozitivní vztah. Prostřednictvím fotografií chceme sdělovat, že každý z nás má zodpovědnost za stav přírody na celé naší planetě. Soutěž je určena jak profesionálním, tak pokročilým amatérským fotografům.

Důležité dokumenty

Výroční zprávy
Účetní závěrky